Cota de 2.50 pentru Liverpool – Atletico Madrid in meciul zilei din Champions League

Liverpool vs Barcelona: 5 pariuri cu sanse buna de reusita

Cei de la Liverpool vor sa arate ca Anfield Road este mai mult decat o fortareata. Astfel, azi, 11.03, de la ora 22:00, pe Anfield, Atletico Madrid vine sa se califice intr-un loc unde e aproape imposibil sa castigi.

Colegul meu Marco a facut un preview pentru acest meci pe care va invit sa il cititi aici

Aproape campioana, Liverpool vrea sa uite forma slaba din ultimul timp cu o victorie la 0 care sa ii asigure prezenta in fazele superioare ale Ligii Campionilor.

Cu toata nebunia de Corona Virus, Anglia este unul din statele care inca permite publicul pe stadioane. Cu totii stim ce importanta are publicul de pe Anfield in asemenea momente.

Cred ca principalul obiectiv pentru ” cormorani ” este sa dea gol cat mai repede, primele 30 minute, maxim pana la pauza. Bineinteles, obiectivul secund va fi sa nu primeasca gol.

Daca primesc gol, misiunea devine infinit mai grea, trebuie sa marcheze de minim 3 ori in poarta echipei lui Simeone.

Asadar, cum vad eu meciul?

Consider ca in astfel de momente, orice statistica, orice istorie, nu mai conteaza DELOC. Astfel de meciuri sunt facute sa se joace intr-un anumit context, o anumita dorinta.

Personal, cred ca Liverpool va ataca inca din primul minut. Nu stiu daca Atletico va avea mai mult de 30 % posesie in primele 5-10 minute din meci.

Cu cei de la Liverpool care sa atace in valuri, sau un eventual gol primit de acestia dintr-o faza fixa, contraatac, voi miza pe offside-urile englezilor.

Natura meciului face ca gazdele de astazi sa atace inca din primul minut. Da, au facut acelasi lucru in tur si au avut doar 1 offside.

INSA…

Sunt convins ca Simeone a pus la punct mai multe capcane pentru offside-uri, cum sa iasa jucatorii sai mai repede din aparare la atacurile in valuri ale echipei manageriate de Klopp.

2.50 este cota pe care o ofera Betano la minim doua offside-uri Liverpool, o linie care pare foarte buna in acest context in care Liverpool trebuie sa atace aproape tot meciul.

Poti paria pe aceasta cota chiar acum si sa profiti de bonusul de 500 RON la PRIMA TA DEPUNERE!