Cota 2 din tenis 16.01.2020

Cota 2

Eugenie Bouchard – Maddison Inglis

Joi dimineata de la ora 6:30 (ora Romaniei) este programata partida dintre Eugenie Bouchard si Maddison Inglis. Meci din cadrul calificarilor primului turneu de grand slam al anului, Australian Open.

Bouchard a inceput 2020 in forta, jocul ei aminteste de forma de acum cativa ani. A jucat la Auckland acolo unde a trecut de Flipkens si Caroline Garcia, fiind invinsa de Anisimova in sferturi dupa un meci intens.

In precedentul tur de calificari a trecut de chinezoaca You Xiaodi, scor 2-1, in primul set Bouchard fiind deranjata de calitatea aerului din Australia.

Adversara din aceasta seara vine dupa o infrangere cu Vikhlyantseva la Brisbane si dupa o victorie chinuita cu Sramkova in precedentul tur de calificare la AO.

Cred ca Bouchard va castiga meciul fara prea mari probleme. Asa cum spuneam mai sus arata o forma foarte buna si o pofta de joc mare, diferenta de valoare este clara intre cele doua jucatoare. De aceea am ales sa mizez pe victoria lui Bouchard, cota 1.47 la Betano.

A.Sabalenka – S.Halep

In aceasta dimineata nu mai devreme de ora 04:30 ne asteapta confruntarea dintre sportiva noastra Simona Halep si A.Sabalenka.
Simona pleaca favorita in aceasta partida avand o cota de 1.60 pentru victorie.

Cele 2 jucatoare s-au intalnit de 2 ori pana acum, ambele meciuri au avut loc in anul 2018. Cele doua confruntari fiind castigate de sportiva romanca. De mentionat este si faptul ca aceste dueluri au fost pe hard.

Simona Halep este genul de jucatoare “enervanta” pentru orice adversara, aceasta iti intoarce foarte multe mingi inapoi, adversarul fiind nevoit ss riste, de acolo pot pleca erorile nefortate pentru adversara.

Sabalenka este o jucatoare foarte agresiva atat la serviciu cat si in raliuri.
Acest lucru ii poate fi fata in fata unei jucatoare ca Halep. Tinand cont de returul foarte bun al sportivei romancei, Sabalenka o sa fie nevoita sa forteze si pe al 2-lea serviciu, de acolo o sa apara si cateva duble greseli.

Cota 2 se poate paria la Betano! Nu ai cont? Click aici si primești un bonus de bun-venit de 500 RON la prima depunere!