Cota 2

Cota 2 de astăzi are la bază două evenimente, ambele venind din primul eșalon de fotbal francez. Mult succes!

Amiens-Reims
Informații Amiens:

După cele 19 dueluri deja susținute, unicornii se află pe poziția a 18-a în clasament, 17 puncte acumulate.
Traversează o perioadă catastrofală, având doar o victorie și un rezultat de egalitate în ultimele 11 confruntări.

Vin după eșecul înregistrat pe teren propriu, scor 1-2, împotriva celor de la Montpellier.
După prima perioadă de joc, Amiens reușea să se impună pe tabela de marcaj prin golul lui Dibassy. Însă, după întoarcerea de la cabine, gazdele nu au avut forța necesară de a menține foarte mult timp buturile intacte. După doar 5 minute de joc din repriza secundă, Montpellier reușea să restabilească egalitatea. În cele din urmă, conform prestației realizate, oaspeții au reușit să plece cu cele 3 puncte, datorită golului înscris de Delort (minutul 83).

Ligue 1, Franța
15 ianuarie 2020
Amiens20:00Reims

Columbianul Mendoza este golgheterul echipei, acesta reușind să acumuleze până în prezent 5 goluri marcate.
Pentru duelul din această seară, Luka Elsner are pus la dispoziție cel mai bun lot posibil, neavând nicio indisponibilitate majoră.

În momentul de față, Amiens are în componență a 2-a cea mai slabă apărare din campionat, 38 de goluri primite.
Dețin o medie de 1,17 goluri marcate pe fiecare meci, în timp ce defensiva cedează aproximativ două goluri.
În 20 din ultimele 23 dueluri, buturile echipei au avut de suferit cel puțin o schimbare de tabelă.

Informații Reims:

Roș-albii ocupă poziția a 10-a în clasament, 28 de puncte acumulate până în prezent.
Traversează o formă decentă, având 4 victorii, 4 remize și două înfrângeri în ultimele 10 meciuri oficiale.

Vin după un eșec, împotriva celor de la Nimes, scor 2-0, duel în care trupa antrenată de către David Guion și-a format doar 6 ocazii de a marca, doar una singură fiind de-a dreptul periculoasă.

Francezul Dia este cel mai bun marcator al echipei în această stagiune, punându-și numele pe tabela de marcaj de 5 ori.
După numărul impresionat al cumului de cartonașe dobândit, mijlocașul Romao nu va putea beneficia de minute de joc în această seară.

Dețin o medie de 0,80 goluri marcate, în timp ce defensiva cedează aproximativ 0,67 goluri încasate pe fiecare duel.
Reims a avut parte de 23 meciuri oficiale în acest sezon, 14 dintre acestea soldându-se cu cel puțin un gol marcat de către roș-albi.

Cele două s-au duelat de 5 ori în ultimii 4 ani, toate aceste confruntări terminându-se cu cel puțin un gol marcat de către Reims.

În completarea acestei duble, am ales să mizez pe confruntarea dintre Nimes-Rennes. Duel în care mă aștept să vedem minim două modificări de tabelă.

Cota 2 se poate paria la Betano! Nu ai cont? Click aici si primești un bonus de bun-venit de 500 RON la prima depunere!