881
Biletul zilei

Salutare tuturor prieteni. Pentru astazi va propun biletul zilei din fotbal format din 4 evenimente. Va urez mult succes si inspiratie maxima!

Info Dinamo Minsk :

• Ocupa pozitia a patra in campionatul intern cu 28 de puncte obtinute in 15 etape.
  • Vine dupa o victorie obtinuta in campionat, scor 1-2 in deplasarea de la Brest.
  • Au remizat in partida tur, scor 1-1 cu cei de la Liepaja, si puteau chiar castiga daca nu ratau un penalty in minutele de prelungire.
  • A fost prezenta in ultimele 5 editii de Europa League, de 2 ori a reusit sa faca parte din grupele acestei competitii, iar in ultimele 3 editii s-a oprit mereu in turul 3 preliminar.

Info Hapoel Beer Sheva – FK Laci :

Hapoel Beer Sheva :

• A facut parte din grupele Europa League, in 2 din ultimele 3 editii.
  • Au avut a treia cea mai ofensiva din campionatul intern, cu 48 de goluri marcate.
  • Dupa 1-1 in tur, partida pe care au dominat-o din toate punctele de vedere, cu mai multa atentie la finalizare in aceasta seara ii vad inscriind fara probleme cel putin 2 goluri avand in vedere si calitatea adversarului pe care il intalnesc.

FK Laci :

• Au incheiat campionatul intern pe pozitia a sasea, cu 49 de puncte.
  • Din cele 18 deplsari disputate in editia trecuta de campionat, au reusit sa castige doar 3.
  • Au pierdut 4 din ultimele 6 deplasari oficiale.

Info FCSB :

• Au reusit sa debuteze cu o victorie pe teren propriu, scor 4-3 in fata celor de la AFC Hermannstadt.
  • Au dominat clar partida tur, pe care au reusit sa o castige, scor 2-0, si nu cred ca vor intampina prea multe probleme in a triumfa si in retur din punctul meu de vedere, avand in vedere calitatea indoielnica a adversarului.